Logo_CeBaPoj

Kilka słów o laboratorium

Laboratorium CeBaPoj zostało założone w 2015 roku przez pasjonatów motoryzacji, posiadających długoletnie doświadczenie zdobyte w Instytucie działającym w dziedzinie projektowania, produkcji i badań do celów homologacji pojazdów oraz innych badań pojazdów. Angażujemy się nie tylko w rozwój branży motoryzacyjnej, ale przede wszystkim w szeroko pojęte bezpieczeństwo użytkowania. Na swoim koncie mamy przebadanych ponad 500 pojazdów, które uzyskały pozytywną decyzję w zakresie rejestracji i dopuszczenia do ruchu.

Długoletnia praktyka

Pragniemy, aby wieloletnie doświadczenie naszej kadry, służyło polskim przedsiębiorcom, zajmującym się produkcją lub modernizacją pojazdów i zabudów, jak również ich klientom, będących użytkownikami samochodów i przyczep, które zostały zbadane w naszym laboratorium.

Dzięki długiemu stażowi naszego Laboratorium (łącznie około 100 lat), możemy poszczycić się zaufaniem, którym obdarzyli nas liczący się na rynku Przedsiębiorcy, jak również rosnącą, i liczoną już w setkach, liczbą przeprowadzanych badań pojazdów.

Oferta

Naszym dążeniem jest wsparcie polskiego rynku motoryzacyjnego poprzez ostateczną, obiektywną i merytoryczną weryfikację wykonania pojazdów. W tym celu świadczymy usługi w zakresie:

 • badań do celów homologacji pojazdów,
 • krajowego indywidualnego dopuszczenia pojazdów,
 • unijnego dopuszczenia pojazdów
 • oceny zgodności wykonania aut z wymaganiami Regulaminów EKG ONZ, Dyrektyw i Rozporządzeń WE przyjętych do stosowania w Unii Europejskiej;
 • pomiaru mas i nacisków osi pojazdów,
 • pomiaru wielkości geometrycznych samochodów,
 • oceny rozmieszczenia urządzeń świetlnych.
 • oceny rozmieszczenia zderzaka tylnego (RUP),
 • oceny rozmieszczenia bocznych zabezpieczeń.

Dlaczego warto nas wybrać?

 • jesteśmy dyspozycyjni,
 • jesteśmy mobilni – badania możemy wykonać w miejscu wskazanym przez Klienta,
 • bardzo konkurencyjny czas opracowania niezbędnej dokumentacji i realizacji zlecenia,
 • doradzamy i wspieramy naszych Klientów
PCA_AB_1626_Cebapoj

Akredytacja PCA

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem jest system zarządzania w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i  akredytacja Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 1626. 
Certyfikat akredytacji
Zakres akredytacji

TDT-Cebapoj

Uprawnienia CeBaPoj nadane przez TDT w zakresie dopuszczeń jednostkowych

Decyzją Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego z dnia 11 października 2016 roku zostało wyznaczone jako jednostka uprawniona do badań w zakresie dopuszczenia jednostkowego samochodów osobowych, ciężarowych, specjalnych, przyczep oraz naczep kategorii M, N i O
Zakres uprawnień

TDT-Cebapoj

Uprawnienia CeBaPoj nadane przez TDT w zakresie Homologacji

Decyzją Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego z dnia 21 sierpnia 2018 roku zostało wyznaczone jako jednostka uprawniona do badań w zakresie badań homologacyjnych typu samochodów osobowych, ciężarowych, specjalnych, przyczep oraz naczep kategorii M, N i O kategorii M, N i O.
Zakres uprawnień

Ministerstwo Infrastruktury

CeBaPoj w Dzienniku Urzędowym

CeBaPoj ujęte jest w wykazie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie jednostek uprawnionych do prowadzenia badań homologacyjnych i do celu dopuszczenia jednostkowego pojazdów.
Dziennik Urzędowy Ministra Infrastruktury z dnia 2 grudnia 2019 r. poz. 52. 

Zadowolenie klienta
Zadowolenie klienta 94%
Terminowość
Terminowość 99%
Wsparcie na każdym etapie takze poza CebaPoj
Wsparcie na każdym etapie takze poza CebaPoj 95%

Nasza polityka jakości

Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług naszego laboratorium.

Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie procesu.

Wniosek na badania
Wniosek na badania