Logo_CeBaPoj

Pytania i odpowiedzi

Szanowni Państwo poniżej zebraliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań, by ułatwić cały proces homologacji oraz dopuszczenia jednostkowego.

Dopuszczenie jednostkowego jest to procedura pozwalająca na zarejestrowanie nowego pojazdu bez konieczności uzyskania homologacji pojazdu. Składa się ona z badań pojazdu w CeBaPoj, a następnie wydania decyzji o rejestracji pojazdu przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT).

Przepisy nie wprowadziły limitów w zakresie liczby pojazdów, które można zarejestrować w ramach dopuszczenia jednostkowego.

Żeby zarejestrować pojazd marki SAM, trzeba postępować zgodnie z procedurą dopuszczenia jednostkowego – poddać pojazd odpowiedniej ocenie technicznej w CeBaPoj i uzyskać decyzję Transportowego Dozoru Technicznego, dzięki której pojazd zostanie zarejestrowany. CeBaPoj pomoże Państwu przygotować odpowiednią dokumentację i złożyć ją w Transportowym Dozorze Technicznym (TDT), który wydaje decyzję o dopuszczeniu do rejestracji.

Specjaliści CeBaPoj dojeżdżają do miejsca badań wskazanego przez Klienta, gdyż z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo wygodne dla naszych klientów, którzy dzięki temu unikają kosztów związanych z transportem niezarejestrowanego pojazdu. Klient może również wybrać do badań siedzibę CeBapoj, do której serdecznie zapraszamy.

Wniosek na badania
Wniosek na badania